Hopp til hovedinnholdet

Direktoratet for medisinske produkter, DMP, ønsker å formidle informasjon til befolkningen om peptider som bestilles av privatpersoner via sosiale medier eller utenlandske nettsider.

Bruk av ulovlige injeksjonspeptider kan gi alvorlige helseskader. Det er risiko for å få allergisjokk, blodforgiftning og hormonforstyrrelser. Noen produkter kan inneholde vekstfaktorer som kan få kreftceller til å vokse raskere. Bruken kan også gi varige skader, som hjertesvikt, hjerneskade, eller at hud og muskelvev dør. Risiko ved bruk over lengre tid er ukjent.

– Vårt klare råd er å ikke bestille peptider til injeksjon på internett. De kan være livsfarlig å bruke, sier Sara Viksmoen Watle.

Les mer om dette på DMP sine sider og se informasjonsvideoen som er laget av antidoping Norge sammen med DMP.

Publisert: 19. juni 2026